موقعیت
سبک های درب داخلی
1400/12/12

سبک های درب داخلی

انواع سبک‌های درب داخلی

انتخاب درب داخلی مناسب می‌تواند تاثیر بسزایی در نحوه نمایش خانه یا محل کار شما داشته باشد. از آنجایی که درب‌های چوبی داخلی بخش مهمی از طراحی کلی داخلی شما خواهند بود، مطمئن شوید که از نظر دوام و ظاهر انتظارات شما را برآورده می‌کنند. برای یافتن تفاوت‌ها در مواد، هزینه‌ها و راندمان حرارتی، کمی وقت بگذارید و تحقیق کنید. در حالی که درب‌های بیرونی باعث ایجاد حریم خصوصی و احساس امنیت می‌شوند، درهای داخلی به شما کمک می‌کنند تا یک محیط داخلی منسجم را طراحی کنید.

اگر خانه جدیدی می‌سازید یا خانه فعلی‌تان را بازسازی می‌کنید، زمان خوبی است که به این فکر کنید که یک در چقدر می‌تواند بر سبک طراحی اتاق تأثیر بگذارد. یک درب داخلی می‌تواند عنصری بسیار تاثیر گذار باشد، همچنین می‌تواند به عنوان یک المان تعیین کننده برای ارتباط دیگر عناصر طراحی یک اتاق به هم باشد. سبک‌های درب داخلی بسیار متنوعی وجود دارد که به راحتی می‌توان از آن‌ها برای طراحی مد نظر خود الهام گرفت.

 

در این مقاله قصد داریم شما را با بعضی از سبک‌های درب‌های داخلی آشنا کنیم.

 

درب‌های تک لنگه

در این قسمت شما را با هشت سبک طراحی درب‌های داخلی آشنا می‌کنیم.

 

 

درب کشویی

 

درب کشویی

 

درب‌های داخلی کشویی مکمل کاملی برای هر طراحی روستیک، صنعتی یا مدرن خانه‌های ویلایی هستند و مطمئناً چهره‌ جذابی به محیط می‌بخشند. برخلاف درب‌های سنتی، درب‌های کشویی به صورت کشویی باز و بسته می‌شوند. از نظر عملکرد و سبک، درب‌های کشویی برای صاحب خانه‌هایی است که می‌خواهند متفاوت باشند.

 

 

درب‌های چوبی شیشه‌ای

 

درب‌های چوبی شیشه‌ای

 

درب‌های چوبی شیشه‌ای گزینه‌ای عالی برای افرادی است که می‌خواهند حس باز بودن فضا را حفظ کنند و در عین حال از کاهش نویز نسبت به درب‌های معمولی بیشتر بهره ببرند. این درب‌ها برای دفاتر خانگی مناسب هستند تا والدین بتوانند کار کنند و همچنان مراقب فرزندان خود باشند. شما همچنین می‌توانید از درب‌های داخلی چوبی شیشه‌ای برای ایجاد جذابیت بصری بین طرح‌های مکمل اتاق استفاده کنید.

 

 

درب‌های لوور

 

درب‌های لوور

 

درب‌های چوبی شیشه‌ای سر و صدا را از خود دور می‌کنند اما حریم خصوصی ندارند و درب‌های لووردار (شیدر که به آفتابگیر نیز معروف است یک حائل با تیغه‌های افقی زاویه‌دار جهت عبور نور و هوا است) برعکس عمل می‌کنند. درب‌های لووردار حریم خصوصی را حفظ می‌کنند و در عین حال اجازه می‌دهند سر و صدا و هوا آزادانه در داخل و خارج از اتاق جریان یابد. به عنوان یک انتخاب سبک، درب‌های لووردار گزینه‌ای منحصر به فرد هستند که می‌توانند با طرح‌های تاریخی، تم‌های مدرن ویلایی، فضای داخلی به سبک ساحلی و موارد دیگر مطابقت داشته باشند. بسته به رنگ و طرح، درب‌های داخلی لووردار یک ویژگی شیک هستند که به خوبی با بسیاری از طرح‌ها ترکیب می‌شوند.

 

 

درب‌های چوبی سالید (جامد)

 

درب‌های چوبی سالید (توپر)

 

درب چوبی جامد یا توپر همیشه یک انتخاب برنده است. آنها بادوام هستند، برای رنگ آمیزی یا پوشش‌های خاص گزینه‌ای مناسب هستند. استفاد‌ از این درب‌ها انتقال صدا به اتاق را کاهش می‌دهد. می‌توانید پانل‌ها و طرح‌های پیچیده را به درب اضافه کنید تا ظاهری ظریف و شیک به هر اتاق خانه بدهید.

پی نوشت: چوب جامد اصطلاحی است که معمولاً برای تمایز بین چوب معمولی و چوب مهندسی شده استفاده می‌شود، اما به سازه‌های چوبی که فضای توخالی ندارند نیز اشاره دارد. محصولات چوبی مهندسی شده با چسباندن رشته‌های چوب، الیاف یا روکش‌ها با چسب برای تشکیل یک ماده کامپوزیت تولید می‌شوند. چوب مهندسی شده شامل تخته سه لا، تخته رشته‌ای جهت‌دار (OSB) و تخته فیبر است. این واقعیت که یک محصول از چوب جامد ساخته شده است اغلب در تبلیغات تبلیغ می‌شود. با این حال، استفاده از چوب جامد دارای مزایا و معایبی است.

 

 

درب پانلی قالبی

 

درب پانلی قالبی

 

درب‌های پانلی قالبی از مواد کامپوزیتی مانند ام‌دی‌اف ساخته شده باشند در ساخت این درب‌ها چندین لایه روی هم قرار می‌گیرند که ساختار درب را با دوام‌تر و طول عمر آن بهبود می‌بخشد. این درب‌ها می‌توانند توخالی یا هسته جامد باشند. درب‌های پانلی قالبی به عنوان طرح‌های آماده رنگ آمیزی شده برای انتخاب سریع مناسب هستند، برگزیدن این سبک یک راه مقرون به صرفه برای دستیابی به عنصری مکمل با طراحی داخلی منزل شما است.

 

 

درب‌های لوکس

 

درب‌های لوکس

 

برای تجملی و لوکس بودن نیازی به طراحی جالب ندارید. بسیاری از صاحبان خانه‌ها رنگ‌های جسورانه و یک ظاهر طراحی شده مینیمالی را انتخاب می‌کنند تا درب‌های سنتی خود را به یاد ماندنی کنند.

 

 

درب‌های تخته گچی

 

درب‌های تخته گچی

 

درب‌های تخته گچی مکملی عالی برای آشپزخانه و اتاق کودکان هستند. در آشپزخانه، این درب‌ها مکانی عالی برای نوشتن برنامه‌های غذایی، لیست‌های مواد غذایی، نقل قول‌های الهام بخش یا یادداشت‌های سریع هستند. یک درب تخته گچی یک المان مناسب برای خلاقیت، یادگیری و سرگرمی در اتاق خواب کودکان فراهم می‌کند.

 

 

درب‌های چوبی طبیعی

 

درب‌های چوبی طبیعی

 

درب چوبی طبیعی تقریباً در هر خانه‌ای می‌توانید خیره کننده باشد. این نوع درب برای طراحی‌های مینیمالیستی ایده آل است. درب‌های چوبی بدون رنگ مطمئناً هر فضایی را دنج‌تر و جذاب‌تر می‌کنند.

 

 (دوبل) درب‌های دولنگه

در این قسمت پنج سبک از درب‌های دوبل را بررسی میکنیم.

 

 

درب‌های چوبی فرانسوی

 

درب‌های چوبی فرانسوی

 

درب‌های چوبی فرانسوی یک سبک محبوب هستند، اما معمولاً دارای شیشه هستند. برای انجام کاری کمی متفاوت می‌توانید درب‌های فرانسوی تمام چوب را سفارش دهید. درب‌های فرانسوی چوبی می‌توانند ظاهری زیبا را بدون به خطر انداختن حریم خصوصی یا دوام ایجاد کنند.

 

 

درب‌های کشویی دو لنگه (دوبل)

 

درب‌های کشویی دو لنگه (دوبل)

 

مانند درب‌های کشویی تک، درب‌های دولنگه کشویی برای طراحی‌های روستیک و مدرن ویلایی لوکس فوق العاده هستند. درب‌های کشویی دوتایی تاثیر بصری باورنکردنی را ایجاد می‌کنند که بسیار کاربردی نیز هست. آنها برای ورودی‌های مهم یا جدا کردن مناطق خاصی از خانه عالی هستند. درب‌های کشویی دوبل مطمئناً گزینه‌ای لوکس و گران قیمت خواهد بود.

 

 

درب‌های کشویی پنهان

 

درب‌های کشویی پنهان

 

درب‌های کشویی پنهان برای صاحب خانه‌هایی که می‌خواهند ظاهری متفاوت داشته باشند اما نمی‌خواهند فضای زیادی را اشغال کنند شگفت‌انگیز است. درب‌های کشویی پنهان داخل دیوار مخفی می‌شوند، بنابراین هرگز نباید تعجب کنید که آیا درب قرار است به داخل یا بیرون باز شود یا اینکه فضای زیادی را اشغال کند. این نوع درب یک انتخاب محبوب برای کمدها هستند، اما با طراحی هیجان انگیز، این نوع درب‌ها می‌تواند هرجایی بسته به شرایط اجرا شوند (توجه داشته باشید، نصب این درب‌ها کمی پیچیده‌تر است، زیرا باید در دیوار شما پنهان شوند، بنابراین اگر راه حل ساده‌تر می‌خواهید، این درب‌های کشویی پنهان ممکن است گزینه مناسبی نباشند.)

این نوع درب‌ها باباز شدن کامل در محفظه‌ای در دیوار مجاور ناپدید می‌شود. درب‌های کشویی پنهان برای ایجاد جلوه‌های معماری یا زمانی که جایی برای چرخش درب لولایی وجود ندارد استفاده می‌شود. آنها می‌توانند بر روی ریل‌های معلق از یک مسیر متصل به سقف یا مسیرها یا در امتداد کف حرکت کنند. بسته به عرض مورد نظر، از نسخه‌های تک درب و دوبل استفاده می‌شود.

 

 

درب‌های دوبل شیشه‌ای مات

 

درب‌های دوبل شیشه‌ای مات

 

درهای دوگانه شیشه ای مات گزینه مناسبی برای افرادی است که ظاهر شیشه‌ای را دوست دارند، اما همچنین خواهان حفظ حریم خصوصی هستند. درب‌های دوبل شیشه‌ای مات به هر فضایی ظرافت می‌بخشند، بنابراین المانی عالی برای اتاق‌ها، اتاق‌های مطالعه، یا اتاق‌های غذاخوری رسمی هستند. بسیاری از صاحبان خانه‌ها از آن‌ها برای پنهان کردن مکان‌های کمتر مرتب، مانند اتاق‌های بازی کودکان، استفاده می‌کنند. این نوع سبک از درب اتاق‌ را بدون ایجاد احساس بسته بودن فضا، پنهان می‌کند.

 

 

درب‌های فرانسوی شیشه‌ای شفاف

 

درب‌های فرانسوی شیشه‌ای شفاف

 

وقتی در مورد درب‌های داخلی دوبل صحبت می‌کنید نمی‌توان از درب‌های فرانسوی شیشه‌ای شفاف گذر کرد. این درب‌های دوبل یک المان کلاسیک بسیار دوست داشتنی است که در هر فضایی چشمگیر به نظر می‌رسند. حسی نوستالژیک و رمانتیک در مورد درب‌های فرانسوی وجود دارد که صاحبان خانه آن را دوست دارند. آن‌ها باعث می‌شوند اتاق‌ها احساس باز و جذاب داشته باشند و در عین حال جلوی سر و صدا را بگیرند. طرح‌های عمیق چوبی به طرز شگفت انگیزی با این سبک کلاسیک هماهنگ می‌شوند و تقریباً با هر رنگی به خوبی مکمل می‌شوند. این سبک برای صاحب خانه‌هایی که به دنبال طراحی بدون محدودیت هستند، گزینه‌ای عالی خواهند بود.

 

 

سفارش درب‌های چوبی شرکت شهرچوب، به شما آزادی طراحی کامل می‌دهد. شما می‌توانید هر اندازه عجیب و غریبی را به تناسب یک پروژه سفارش دهید یا شاید بخواهید برای آن درب طرحی تاثیرگذار یا شکلی منحصر به فرد و یا اندازه‌ای درب بسیار بزرگ در نظر بگیرید. درب شما می‌تواند هر شکلی داشته باشد.

 

 

شهرچوب

شهرچوب

 

 

منبع: بانک مقالات ایران سیب


بیشتر بخوانید:


ترتیبی که ایران سیب برای خواندن مطالب سری "سبک های درب داخلی" به شما پیشنهاد می‌کند:

تعداد بازدیدها: 1435

نظر کاربران

نظرتان را با ما در میان بگذارید

ایران سیب

ایران سیب بزرگترین مرجع اطلاعات احداث، بستری مناسب برای ارتباط تخصصی بین کارفرمایان و پیمانکاران

ارتباط با ما

تهران، پیروزی، نرسیده به تقاطع کریمشاهیان، پلاک 200

021-91620020
09120390205


خبرنامه

در خبرنامه هفتگی ما مشترک شوید و با ما در ارتباط باشید.

نمایش فرم خبرنامه
آمار بازدید
امروز:1526
دیروز:3143
هفته:17362
ماه:86981
سال:566598

آنلاین: 6