موقعیت
خانه‌ای مدرن با رادیاتور شیشه‌ای
1400/10/05

خانه‌ای مدرن با رادیاتور شیشه‌ای

رادیاتور شیشه‌ای

بشر برای گرم نگه داشتن محیط زندگی خود همواره راه‌های متفاوتی را بر گزیده است. استفاده از شومینه، سیستم‌های تهویه مطبوع، بخاری، سیستم گرمایش از کف، رادیاتورها و... که هر کدام بسته به سلیقه، کاربرد و یا شرایط انتخاب می‌شوند معایب و مزایای خود را خواهند داشت. گرمایش خانه انرژی زیادی را به خود اختصاص می‌هد و هزینه بیشتری نسبت به هر سیستم دیگری در خانه دارد. معمولاً حدود 29٪ از قبوض آب، برق و گاز سهم گرمایش محیط خانه می‌شود.

مهم نیست که چه نوع سیستم گرمایشی در خانه خود دارید، می توانید با نگهداری صحیح و ارتقاء تجهیزات خود در هزینه های خود صرفه جویی کنید و راحتی محیط منزل را افزایش دهید. اما به یاد داشته باشید، یک سیستم گرمایشی با تولید گرمای کارآمد به تنهایی تاثیر زیادی بر روی قبض انرژی شما نخواهد داشت بلکه باید انرژی به طرز موثری مدیریت شود تا هدر نرود. با ترکیب نگهداری و ارتقاء تجهیزات مناسب با عایق بندی استاندارد، آب بندی پنجره‌ها و تنظیم دما، می توانید در عین کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، حدود 30 درصد در صورتحساب انرژی خود صرفه جویی کنید.

 

رادیاتور شیشه‌ای شفاف

 

استفاده از رادیاتور

رادیاتورها مبدل های حرارتی هستند که برای انتقال انرژی حرارتی از یک محیط به محیط دیگر به منظور سرمایش و گرمایش استفاده می‌شوند. استفاده از رادیاتور‌ها برای گرمایش محیط به 164 سال پیش باز می‌گردد. رادیاتور گرمایشی توسط یک تاجر روسی ساکن سن پترزبورگ به نام فرانتس سان گالی در سال 1855، ثبت اختراع شد که البته در سال 1841 نیز در ایالات متحده آمریکا جوزف ناسون توانست اختراعی به همین عنوان را ثبت کند. بعدها در اواخر دهه 1800، شرکت‌هایی مانند شرکت آمریکن رادیاتور، رادیاتورهای فولادی را به منظور کاهش هزینه‌ها و گسترش فروش، به بازار عرضه کرد. امروزه مواد اولیه و طراحی رادیاتور به منظور به حداکثر رساندن راندمان تغییر زیادی کرده است، اما ایده اصلی که خروجی حرارتی از آب گرم بود همچنان یکسان است.

پس از 164 سال، رادیاتور رایج ترین سیستم گرمایشی است که به طور گسترده در سراسر جهان برای گرم کردن خانه ها و ایجاد راحتی در فصول سرد استفاده می‌شود. رادیاتورها همچنان یکی از بهترین سیستم گرمایشی موجود در بازار از نظر راحتی و ایجاد گرمای دلپذیری است که به محیط خانه می‌دهد، انتخاب رادیاتور مناسب چیزی فراتر از گرم کردن یک اتاق است. در واقع رادیاتور انعکاسی از طراحی یک اتاق است و به همین دلیل است که بعد از گذشت مدتها طرح‌های مختلف و خلاقانه بازار را هر بار مشتاق‌تر می‌کند و به همان اندازه که در گرمایش محیط موثر هستند می‌توانند الهام بخش محیط باشند.

 

تکامل رادیاتورها همگان با مدرنیته

دوران ویکتوریا مهم ترین دوران در مورد توسعه رادیاتور بود. در این زمان بود که رادیاتورها به چیزی بیش از جعبه‌هایی تبدیل شدند که گرما تولید می‌کردند و به عنوان وسیله‌ای که می‌توانست به سبک و دکوراسیون هر اتاق سبکی خاصی بی‌افزاید، وضعیت جدیدی پیدا کرد. در این دوره بود که سبک با کاربرد ادغام شد و این چیزی است که هنوز در خانه‌های مدرن دیده می‌شود.

جالب است که بدانید در یک زمان خاص از تاریخ، ما رادیاتورها را می‌پوشاندیم و آنها را در گوشه‌ها قرار می‌داده‌ایم، زیرا به این دلیل که زیاد دیدنی نبودند! به لطف پیشرفت در طراحی و فناوری، آن روزها به پایان رسیده و امروزه از رادیاتورها به عنوان یک عنصر برای جلا بخشیدن به دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود. استفاده از طرح‌های جدید رادیاتور در واقع به یک عنصر شناخته شده تبدیل شده است که به بازسازی املاک قدیمی و تطبیق آنها با فضای داخلی مدرن می‌پردازد و افراد زیادی از این سبک بازسازی خانه استقبال کرده‌اند. با مدرن و هوشمند شدن خانه‌ها مردم به رادیاتورهای مدرن و شیک با قابلیت‌های دکوراتیو و تنظیم خودکار روی آورده‌اند.

 

رادیاتور شیشه‌ای دکوراتیو

 

رادیاتورهای شیشه‌ای نیز متولد مدرن گرایی و نیاز بازار است که بطور خلاقانه توانسته علاوه بر نیازهای گرمایشی، با ظاهر جذاب خود هر سبک طراحی را به خود همراه کند. اما همچنان نتوانسته اعتماد بازار را به طور کلی جلب نماید و رقیب سرسختی برای رادیاتورهای سنتی باشد.

رادیاتورهای شیشه‌ای، در بازار در دو نوع برقی یا گرم آبی موجود هستند. رادیاتورهای شیشه‌ای گرم آبی به رادیاتورهای شیشه‌ای عمودی نیز مشهور هستند، تنها تفاوت آنها با مدل‌های تمام فلزی عمودی، پنل شیشه‌ای نصب شده به عنوان کاور است که شیشه‌ی نشکن و مقاوم برای کاور در نظر گرفته می‌شود و در پشت این کاور شیشه‌ای یک مبدل حرارتی آلومینیومی مخفی می‌شود. مدل‌های برقی به بخاری شیشه‌ای یا پانل شیشه‌ای گرمایشی مشهور هستند و این مدل‌ها در ردۀ بخارهای برقی قرار می‌گیرند.

 

رادیاتور شیشه‌ای توسط رنه کولون در سال 1937 برای نمایشگاهی طراحی و ساخته شد. طرح اولیه تا سال 1952 ساخته شد و اما متاسفانه تولید متوقف شد. تولید دوباره آغاز شد، اما طراحی با استفاده از فناوری شیشه شفاف تولید شده توسط شیشه گوبین تغییر کرد و نام تجاری SGG Thermovit Elegance برای طیف محصولات استفاده شد. تکنولوژی Thermovit یک تکنولوژی غشا شفاف در شیشه است که برای ساخت انواع مختلف شیشه استفاده می‌شود که برای پنجره‌های گرمایش خانگی و تجاری استفاده می‌شود.

 

اساس کار رادیاتور

ابتدا، اجازه دهید به سرعت نحوه عملکرد رادیاتورها را بیان کنیم،رادیاتورها را احتمالاً باید "کانوکتور" نامید زیرا اساس کارکرد رادیاتور انتقال گرما در یک اتاق از طریق همرفت است. رادیاتورها با جذب گرما از آب یا بخار کار می‌کنند و از آن گرما برای گرم کردن هوای اطراف استفاده می‌کنند. همرفت زمانی اتفاق می افتد که هوای گرم شده بین پره‌های رادیاتور تا سقف شما بالا می‌رود و به صورت دایره‌ای در اطراف اتاق رانده می‌شود، یعنی گردش می کند. رادیاتورها کمی تشعشع می‌کنند، اما همرفت پایه اصلی کارکرد آن ها است. که البته در مقاله روش‌های انتقال حرارت در ساختمان مفصلا پیرامون این موضوع پرداخته‌ایم.

رادیاتورهای گرم آبی از فلز ساخته شده اند زیرا رسانای عالی گرما است. آب داغ یا بخار از طریق رادیاتور عبور می‌کند و پره های بیرونی به طور طبیعی با گذشت زمان گرم می‌شوند. با گرم شدن آن پره‌ها، هوای اطراف نیز گرم می‌شود.

 

نحوۀ گرمایش رادیاتورهای معمولی

 

اساس کار پانل‌های شیشه‌ای برقی

پانل‌های شیشه‌ای با کمک تکنولوژی‌های جدید گرمایش الکتریکی را به همراه شیشه‌هایی که طی یک عملیات حرارتی مقاوم شده اند ارائه می‌هد که به لطف مادون قرمز می توانند اتاق را بی صدا و بدون بو گرم کنند. این پانل‌ها با توجه به اندازه و ضخامت کم خود به سادگی با فضا متناسب می‌شوند، همچنین طراح‌های مختلف و متنوع این نوع پانل‌ها موجب می‌شود با هرسبکی از طراحی داخلی هماهنگ و تطبیق پذیر باشد. ظاهر جذاب و شفاف این وسایل می‌تواند زیبایی اتاق را بهبود بخشد. عملکرد این پانل‌ها تقریبا همانند گرم کن شیشه‌ اتومبیل هستند.

همانند گرمای خورشید، پانل‌های شیشه‌ای گرمایشی نیز از مادون قرمز برای گرم کردن محیط بهره می‌برند، این گرمایش عمدتاً اشیاء و سطوح را بدون تداخل با جو گرم می‌کند. این مسئله امکان توزیع همگن گرما را فراهم می‌کند و باعث می‌گردد احساس آرامش بیشتری در محیط گرم خانه برای ساکنان فرآهم شود چرا که اغلب ساکنان از سرد شدن انگشتان پا و دست خود گلایه مند هستند.

 

سوال اینجاست که آیا گرمایش با مادون قرمز برای ساکنان خطر آفرین است؟ پاسخ این سوال خیر است! گرمایش مادون قرمز 100٪ برای بدن ما و سلامتی ما ایمن و طبیعی است، زیرا بدن انسان طوری طراحی شده است که مادون قرمز را بپذیرد و منتشر کند. آب موجود در پوست ما به خوبی به این طول موج گرما واکنش نشان می‌دهد، به همین دلیل است که به آن "محدوده حیاتی" گرما نیز می‌گویند. به همین دلیل است که گرمایش پانل‌های شیشه‌ای مادون قرمز بسیار راحت هستند. پرتوهای مادون قرمز همان گرمایی است که در یک ساحل شنی یا صخره هایی که زیر نور خورشید گرم می‌شوند احساس می‌کنید. گرمایش مادون قرمز یک وسیله کاملاً ایمن و طبیعی برای گرم کردن افراد است. این UV است که مضر است، نه مادون قرمز، و بنابراین جای نگرانی نیست.

افرادی که برای اولین بار گرمایش یک پانل‌های شیشه‌ای مادون قرمز را احساس می‌کنند، می‌گویند مانند عبور از کنار پنجره‌ای است که خورشید از آن می‌تابد.

 

نحوۀ گرمایش رادیاتورهای شیشه‌ای

 

فناوری ساخت رادیاتورهای شیشه‌ای الکتریکی

رادیاتورهای الکتریکی شیشه‌ای از دو ورقه شیشه‌ای شفاف ساخته شده اند که تحت عملیات حرارتی قرار گرفته، لمینیت شده و دارای امنیت و حفاظت کامل می‌باشند که معمولاً 13 میلی متر ضخامت دارد. یک عنصر الکتریکی در جلوی شیشه در داخل لمینیت تعبیه شده است که الکتریسیته از طریق این لایه ارسال می‌شود و به دلیل مقاومت در برابر جریان الکتریسیته گرما بوجود می‌آید، و سطح آنها به دمای حدود 75 درجه سانتیگراد می‌رساند و برخلاف رادیاتورهای معمولی، انتقال انرژی 70 درصد برای تابش و تنها 30 درصد همرفت است. این دمای نسبتاً پایین، اما حداکثر راحتی گرمایشی را تضمین می‌کند که ساکنان با احساس گرمای ملایم بدون هیچ گونه صدا یا بو خواهند داشت، علاوه بر این، راندمان این سیستم تقریبا نزدیک به 100٪ است، زیرا گرما در همان مکانی که از آن استفاده می‌شود تشکیل می‌شود.

 

ساختمان یک رادیاتور شیشه‌ای

 

مزایای رادیاتورهای شیشه‌ای الکتریکی

همانطور که اشاره شد این سیستم از طریق امواج فروسرخ FAR (مادون قرمز) گرمایش ایجاد می‌کند و هوا را سالم، بدون گرد و غبار و با رطوبت طبیعی خود گرم می‌کند این ویژگی برای افرادی که آلرژی دارند یا مستعد گلودرد هستند و لازم است آزادانه نفس بکشند بسیار مناسب است.

 

از دیگر مزایای این سیستم می‌توان به عملکرد بی صدا و ایمن آن اشاره کرد که با نصب آسان (به سادگی به نزدیکترین پریز برق وصل کنید و آنها شروع به کار خواهند کرد) و مقرون به صرفه می‌تواند در هزینه‌ها نیز صرفه جویی کرد. همچنین نیز این پانل‌ها از نظر بهداشت نیز عملکرد مناسبی دارند چرا که به راحتی قابل نظافت و نگهداری هستند.

 

کارکرد این رادیاتورها در طول زمان بسیار مقرون به صرفه تر از بسیاری از انواع بخاری های برقی است زیرا راندمان تبدیل انرژی بالایی دارند. این بدان معنی است که تبدیل انرژی مصرف شده (الکتریسیته) به انرژی ساطع شده به صورت گرما بسیار زیاد است و تقریباً هیچ تلفاتی ندارد.

 

برخی از مدل‌ها دارای ویژگی های پیشرفته ای مانند برنامه ریزی قابل کنترل با فناوری لمسی دیجیتال، کنترل دمای قابل تنظیم یا نمایشگر LCD هستند که به راحتی می‌تواند با یک سیستم یکپارچه هوشمند منطبق شوند این مورد در هوشمند سازی ساختمان‌ها می‌تواند نقطۀ مثبتی تلقی شود. به همین دلیل پس از راه‌اندازی لازم نیست نگران آن باشید و به طور کلی در هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند. آنها کاربر پسند هستند و طوری طراحی شده اند که پس از راه اندازی به هیچ نظارتی نیاز ندارند، برای خانواده‌ها، افراد مسن و کودکان عالی هستند. وقتی بخاری را در اتاق کودک قرار می‌دهید می‌توانید قفل ایمنی کودک را از طریق نمایشگر یا از طریق برنامه فعال کنید به این ترتیب دیگر خطری برای کودکان نخواهد داشت.

 

همچنین شما می‌توانید آنها را تقریباً در هر جایی که نیاز به منبع گرما در خانه خود دارید نصب کنید و انعطاف پذیری زیادی در انتخاب مکان دارند، بنابراین مانند گرمایش گازی یا رادیاتورهای سیستم مرطوب به مکان های خاصی محدود نمی‌شوند.

 

رادیاتور شیشه‌ای شفاف

 

کاربردها

رادیاتورهای شیشه‌ای، صاف و باریکی هستند که با انرژی الکتریکی می‌تواند خانه شما را به طور موثر و سریع گرم کند. برخی از این بخاری‌ها برای اتاق‌های کوچک، اتاق‌هایی که زیاد استفاده نمی‌شوند یا اتاق‌هایی که برای مدت کوتاهی استفاده نمی‌شوند، عالی هستند. بخاری های شیشه‌ای بر روی دیوار نصب می‌شوند و اکثر آنها به گونه ای طراحی شده‌اند که ضد آب باشند و برای حمام یا آشپزخانه نیز مناسب هستند. این رادیاتورها برخلافرادیاتورهای معمولی که برای گرم شدن نیاز به زمان دارند، می‌توانند در زمان بسیار کمی یک اتاق را گرم کنند. البته رادیاتورهای شیشه‌ای مادون قرمز کمی بیشتر طول می‌کشد تا گرم شوند.

 

رادیاتور­های شیشه‌ای الکتریکی برای کجا مناسب هستند؟ رادیاتور­های شیشه‌ای الکتریکی استاندارد برای اتاق‌های کوچک مانند اتاق رختکن، مطالعه یا دفاتر کوچک یا اتاق خواب‌های کوچک بسیار عالی هستند. آنها برای جایی که گرمای تقریباً فوری مورد نیاز است عالی هستند.

رادیاتورهای شیشه‌ای برقی می‌توانند منبع ثانویه خوبی برای گرمایش در خانه شما باشند و از سیستم گرمایش فعلی شما پشتیبانی کنند، شما می‌توانند زمانی که نیازی به گرم کردن کل خانه خود ندارید از آنها استفاده کنید.  مثلا در جاهایی که سیستم گرمایش اصلی شما خوب گرم نمی‌شود، مثلاً در یک اتاق داخلی یا اتاق‌هایی که فاقد رادیاتور هستند. این بدان معنی است که شما در قبوض انرژی صرفه جویی می‌کنید زیرا فقط در جایی که نیاز است از سیستم گرمایشی استفاده می‌کنید.

این رادیاتورهای را می‌توان هم در منازل مسکونی و هم محیط‌های مرطوب استفاده کرد، بطور مثال مکان‌هایی مانند: ویلا، خانه و پنت هاوس، هتل ها، بوتیک ها، استخر و مراکز تناسب اندام، ایوان‌ها و گلخانه‌ها و حتی مکان‌های مرمت شده باستانی.

 

رادیاتورهای شیشه‌ای دکوراتیو

 

انتخاب درست رادیاتور شیشه‌ای

رادیاتورهای شیشه‌ای با مقادیر رتبه بندی متفاوتی عرضه می‌شوند و به شما ایده‌ای از بازده انرژی و میزان تولید گرما می‌دهند. خرید بخاری مناسب با تطبیق رتبه بهره وری انرژی با اندازه اتاقی که می‌خواهید گرم کنید بسیار مهم است. این نکته باعث می‌شود که با قرار ندادن یک پانل با رتبه بالا در جایی که نیازی به آن نیست، در مصرف انرژی صرفه جویی کنید و هزینه‌ها را پایین نگه دارید.

یک متخصص گرمایش با تجربه می­تواند در این مورد به شما مشاوره دهد. بسیاری از مدل‌ها دارای ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند به استفاده کارآمد کمک کنند، مانند ترموستات، حالت صرفه‌جویی در مصرف انرژی و تنظیماتی که امکان روشن/خاموش کردن خودکار را فراهم می‌کنند.

اگر فکر می‌کنید که گرمایش مرکزی گازسوز ارزان‌تر است، مزایای رادیاتور‌های شیشه‌ای برقی را نیز در نظر بگیرید که از لحظه روشن شدن، گرمای قابل توجه‌ای را به راحتی ساطع می‌کنند، کنترل دقیق دما را ارائه می‌دهند و به راحتی در برنامه روزانه شما قابل برنامه‌ریزی هستند و به راحتی می‌توانید برای روشن و خاموش کردن انها برنامه ریزی بکنید.

 

طرح‌های مختلف رادیاتورهای شیشه‌ای

 

سوالات کاربردی

رادیاتورهای شیشه‌ای چقدر فضا را می‌تواند گرم کند؟ انرژی مورد نیاز برای گرم کردن خانه‌‌ای با ارتفاع متوسط 3 متر از 100 تا 150 وات بر متر مربع متغیر است و این عدد عمدتاً به عایق بندی ساختمان و آب و هوای محلی بستگی دارد، به عنوان مثال: یک اتاق 3x3 متر = 9 متر مربع x 100 وات = 900 وات انرژی مورد نیاز. در این مورد رادیاتور شیشه‌ای با ابعاد 600*1500 با تولید 900 وات کافی است. این فقط یک تقریب است، برای اطلاعات دقیق تر توصیه می‌کنیم با یک تکنسین مشاور حرارتی تماس بگیرید.

 

هزینۀ استفاده از این رادیاتور با توجه مشخصات مثال بالا چقدر می‌شود؟ میانگین هزینه برق در ایران (برای هر کیلووات ساعت ۳۰۰ تومان در سال 1400) : تومان/ kwh 300 x 900 وات / 1000 = 270 تومان در ساعت است. این بدین معناست که رادیاتور برقی شیشه‌‌ای با ابعاد 600*1500 با 900 وات برای هر ساعت کارکرد 270 تومان هزینه دارد.

 

آیا می توان این رادیاتور را در حمام نزدیک دوش نصب کرد؟رادیاتور برقی شیشه‌ای را می‌توان در حمام نصب کرد، اما باید قوانینی را رعایت کنید که حداقل فاصله از منبع آب تا دوش یا محیط بسیار مرطوب را تعیین می‌کند.

 

آیا می‌توان لباس یا حوله را مستقیماً روی رادیاتورهای برقی قرار داد؟ رادیاتورهای برقی شیشه‌ای ترمو هیت دارای دسته های کاربردی برای نگهداری حوله‌ها یا لباس‌های مختلف می‌باشد. پارچه یا حوله را نباید مستقیماً روی رادیاتورهای برقی قرار داد زیرا می‌تواند باعث گرم شدن بیش از حد شود که می‌تواند منجر به آسیب یا شکستن خود رادیاتور شود.

 

حداکثر دمایی رادیاتور شیشه‌ای که به آن می رسد چقدر است؟ در حین کار رادیاتور الکتریکی شیشه‌ای دما به حدود 75 درجه سانتیگراد می‌رسد. اگر چه اگر این دما بالا به نظر می‌برسد، ام شیشه‌ای که عایق است فورا گرما را آزاد نمی‌کند، بنابراین رادیاتور را می‌توان بدون خطر لمس کرد. این شیشه است که تفاوت را ایجاد می‌کند.

 

اگر شیشۀ رادیاتور بشکند چه اتفاقی می‌افتد؟ با توجه به دو ورق شیشۀ تقویت شده، در صورت شکستن شیشه، شیشه بدون خرده و بدون خطر برق گرفتگی کاملاً ثابت می‌ماند.

 

عمر رادیاتورهای شیشه‌ای چقدر است؟ رادیاتور برقی شیشه‌ای دارای قطعات متحرکی نیست که بتوانند فرسوده شوند و نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند. دمای پایین عملیاتی، مدت زمان نامحدودی را برای عمر مفید آن ممکن می‌نماید.

 

چرا رادیاتور برقی شیشه‌ای از نظر اقتصادی سودمند است؟ در اواسط فصول و در صورت لزوم، حمام را می‌توان در عرض چند دقیقه بدون نیاز به روشن کردن سیستم اصلی گرم کرد یا "جزیره گرما" در خانه ایجاد کرد.

گرمایش با تابش در مقایسه با سیستم های سنتی باعث صرفه جویی در انرژی می‌شود، زیرا حتی دمای اتاق کمتر از 3 درجه سانتیگراد نیز همان حس گرما را ایجاد می‌کند. هر درجه سانتیگراد تقریباً 5 درصد از مصرف را شامل می‌شود، بنابراین اجازه می دهد تا 15 درصد صرفه جویی شود.

رادیاتورهای شیشه‌ای برقی تقریباً 99 درصد بازدهی دارد بنابراین فقط آنچه را که برای به دست آوردن دمای مطلوب لازم است مصرف می‌کند. بازدهی مفید مصرفی سیستم‌های سنتی با استفاده از احتراق از 80٪ بازدهی تجاوز نمی‌کند.

رادیاتورهای شیشه‌ای برقی نیازی به تعمیر و نگهداری یا بررسی‌های دوره‌ای ندارد. انرژی حاصل از منابع تجدیدپذیر مانند پانل‌های فتوولتائیک (صفحه‌های خورشیدی) نیز قابل بهره برداری است. هزینه یک سیستم الکتریکی تقریباً با سیستم لوله کشی معادل مقایسه می‌شود. در مجموع واضح است که این نوع رادیاتورها دارای یک مزیت واقعی و ایده‌آل است.

 

کلام آخر

رادیاتورهای شیشه‌ای در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید می‌شوند این نوع رادیاتورها از شیشه ایمنی ساخته شده‌اند که می‌تواند سیاه یا سفید، براق با مات یا ساختار یافته باشد و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با دکوراسیون موجود خانه شما مطابقت داشته باشند. همانطور که در مقاله اشاره شد این رادیاتورها می‌توانند منبع ثانویۀ خوبی برای گرمایش در خانه شما باشند و از سیستم گرمایش فعلی شما پشتیبانی کنند، شما می‌توانید زمانی که نیازی به گرم کردن کل خانه خود ندارید از آنها استفاده کنید. مثلا در جاهایی که سیستم گرمایش اصلی شما خوب گرم نمی‌شود و یا برای کاهش هزینه‌ها می‌تواند راه ایده آلی باشد.

 

برای خرید و انتخابی مناسب تحقیق کنید و وقت بگذارید، مطمئن شوید که از فروشنده‌های محلی خود برای یک خریدمطئمن مشاوره دقیقی دریافت می‌کنید. خرید رادیاتورهای شیشه‌ای کار دشوار و پیچیده‌ای نیست، مطمئن شوید که نیازهای خود را می‌دانید و از خرده فروشان با تجربه و تامین کنندگان گرمایش مشاوره بگیرید. به خاطر داشته باشید که اگر محصولی با کیفیت را انتخاب کنید که همانطور که طراحی شده است به بهترین شکل استفاده شود، این نوع رادیاتورها می‌توانند در هزینه شما صرفه جویی کنند.

 

بانک مقالات ایران سیب

 

بیشتربخوانید:

 


ترتیبی که ایران سیب برای خواندن مطالب سری "خانه‌ای مدرن با رادیاتور شیشه‌ای" به شما پیشنهاد می‌کند:

تعداد بازدیدها: 1343

نظر کاربران

نظرتان را با ما در میان بگذارید

ایران سیب

ایران سیب بزرگترین مرجع اطلاعات احداث، بستری مناسب برای ارتباط تخصصی بین کارفرمایان و پیمانکاران

ارتباط با ما

تهران، پیروزی، نرسیده به تقاطع کریمشاهیان، پلاک 200

021-91620020
09120390205


خبرنامه

در خبرنامه هفتگی ما مشترک شوید و با ما در ارتباط باشید.

نمایش فرم خبرنامه
آمار بازدید
امروز:1359
دیروز:3143
هفته:17195
ماه:86814
سال:566431

آنلاین: 6