موقعیت
تلسکوپ زیرزمینی انیشتین
1400/08/15

تلسکوپ زیرزمینی انیشتین

تلسکوپ زیرزمینی به دانشمندان در تشخیص امواج گرانشی کمک می کند

انجمن استراتژی اروپا در زیرساخت‌های تحقیقاتی (سازمانی مستقر در بروکسل که از زیرساخت‌های تحقیقاتی در اروپا پشتیبانی می‌کند) تصمیم گرفت تلسکوپ انیشتین را در برنامه‌های خود برای سال 2021 قرار دهد. تلسکوپ انیشتین یک مجموعه زیرزمینی پیشنهادی است که به دانشمندان کمک می‌کند امواج گرانشی را مطالعه کنند تا درباره تاریخ اولیه کیهان اطلاعات بیشتری کسب کنند. و با گنجاندن آن در نقشه راه فعلی خود، کمک قابل توجهی به تحقق تأسیسات تحقیقاتی برنامه ریزی شده در طولانی مدت می‌کند. تلسکوپ انیشتین نسل سوم آشکارسازهای تداخل سنجی لیزری خواهد بود که امواج گرانشی پیش بینی شده توسط نظریه نسبیت عام آلبرت انیشتین را شناسایی می‌کند. این امکانات به محققان کمک کرده است تا ستاره‌های نوترونی و ادغام سیاه‌چاله‌ها را مطالعه کنند و درک جدیدی از نجوم امواج گرانشی و تحولاتی که در برخی از سال‌های اولیه پس از انفجار بزرگ رخ داده است، ایجاد کنند. هنگامی که تلسکوپ انیشتین ساخته شود، از طریق طراحی مثلثی و بازوهای تداخل سنج بلند خود که 10 کیلومتر است، در مقایسه با 3 کیلومتر در تاسیسات قبلی، حساسیت بسیار بهبود یافته ای را نسبت به نسل‌های قبلی ارائه می‌دهد.

 

 

تلسکوپ انیشتین

 

براساس وب سایت تلسکوپ انیشتین، فناوری‌های جدیدی که به این نسخه اضافه می‌شود شامل یک سیستم برودتی برای خنک کردن برخی از ابزارهای اصلی نوری، فناوری‌های کوانتومی برای کاهش نوسانات نور و روش های پیشرفته کاهش نویز است. این مرکز شامل سه آشکارساز تو در تو خواهد بود که در یک الگوی مثلثی چیده شده‌اند،برخلاف آشکارسازهای قبلی. هر کدام قادر به تشخیص امواج گرانشی با فرکانس بالا و پایین خواهند بود. به گفته این سایت، کل مجموعه در زیر زمین ساخته خواهد شد تا تداخل "صدای جابجایی" و امواج لرزه ای که در سطح ایجاد می شود را کاهش دهد.

 

سازه ی زیرزمینی تلسکوپ انیشتین

 

انجمن استراتژی اروپا (ESFRI) در زیرساخت های تحقیقاتی با گنجاندن تلسکوپ انیشتین در برنامه های اتی خود در سال 2021، زمینه را برای شروع ساخت تلسکوپ زیرزمینی در اوایل سال 2026 فراهم می کند. برای این پروزه‌ی عظیم دو مکان در نظر گرفته شده است: ساردینیا، ایتالیا، و منطقه یورو میوز-راین، که بخش‌هایی از بلژیک، آلمان و هلند را در بر می‌گیرد. کار سایت ممکن است از سال 2024 آغاز شود.منبع: بانک مقالات ایران سیب
 

بیشتر بخوانید:

 


تعداد بازدیدها: 1047

نظر کاربران

نظرتان را با ما در میان بگذارید

ایران سیب

ایران سیب بزرگترین مرجع اطلاعات احداث، بستری مناسب برای ارتباط تخصصی بین کارفرمایان و پیمانکاران

ارتباط با ما

تهران، پیروزی، نرسیده به تقاطع کریمشاهیان، پلاک 200

021-91620020
09120390205


خبرنامه

در خبرنامه هفتگی ما مشترک شوید و با ما در ارتباط باشید.

نمایش فرم خبرنامه
آمار بازدید
امروز:1306
دیروز:3143
هفته:17142
ماه:86761
سال:566378

آنلاین: 5