موقعیت
پردیس دانشگاهی کپسآرک
1400/05/24

پردیس دانشگاهی کپسآرک

کپسآرک پردیس دانشگاهی در عربستان سعودی

KAPSARC

‏در پایتخت عربستان سعودی ریاض، KAPSARC (مرکز پژوهش و مطالعات نفتی پادشاه عبدالله) پردیس دانشگاهی خود به وسعت 70000 متر مربع را به روی عموم گشوده است. 

 

‏گروه معماری: زاها حدید
گروه طراحی معماری: زاها حدید، پاتریک شوماخر
کمپانی: دریک و اسکال اینترنشنال
مکان: ریاض، عربستان سعودی
سال شروع کار: 2015
بودجه کار: 452,707,460 یورو

 

مرکز پژوهش و مطالعات نفتی پادشاه عبدالله

 

این پروژه اولین بار سال 2014 رونمایی شد که توسط معماران زاها حدید طراحی شده است که یک سازه قطعه ای است که مانند یک سلول اورگانیک زنده چندین برابر میشود. نتیچه یک سری سازه کریستالی شکل است که در منظره صحرای عربستان ظاهر شده است. اشکال لانه زنبوری منشوری شش ضلعی هر پنج ساختمان را به هم متصل می کند. مرکز دانش انرژی، مرکز کامپیوتری انرژی، مرکز کنفرانس با سالن نمایشگاه و سالن اجتماعات 300 نفری، یک کتابخانه تحقیقاتی، و مصلا مکانی برای نمازخانه.

 

نمازخانه کپسآرک

 

‏طراحی پروژه مانند پیکربندی فشرده سلول های مشبک است، که نشان دهنده فلسفه رو به جلوی این موسسه میباشد. قطعه ای بودن سازه پایداری سازمانی، استراتژی های فضایی و سازه ای در حالی که مکان با ساختمان های بیشتر گسترش پیدا می کند را تضمین می کند. به علاوه رنگ این پردیس سفید است، و کریستالی بودن شکل سازه باعث ملایم شدن نور خورشید و گرمای فلات ریاض میشود.

 

kapsarc

 

‏کپسآرک KAPSARC  یک موسسه غیر انتفاعی برای پژوهش های مستقل در مورد سیاست هایی که کاربرد موثری بر روی انرژی جهانی دارند می باشد. این سیاست ها و چارچوب های اقتصادی را گسترش میدهد که هدفشان کاهش تاثیرات زیست محیطی و به طور کلی هزینه های تامین انرژی و فعال سازی راه حل های بر پایه تکنولوژی است که کاربرد موثر تری دارند. 

 

پردیس دانشگاهی عربستان سعودی

 

با همکاری مراکز تحقیقاتی بین المللی، سازمان های سیاست گذاری عمومی، موسسات دولتی جهانی و صنایع جهانی، این موسسه متخصصان پیشرو را از سراسر جهان گردآوری میکند تا با چالش های انرژی برخورد کنند و دانش، دیدگاه و چارچوب های تحلیلی اشان را به طور رایگان انتشار دهند.

 

معماری زاها حدید

 

این معماری حیرت برانگیز است! یک پردیس پراکنده در میان صحرای عربستان ظهور کرده است. هر پنج ساختمان با یک حیاط مرکزی بسیار زیبا به هم وصل شده اند. KAPSARC توسط معماران زاها حدید طراحی شد. آنها این فضا را طوری طراحی کرده اند که تا حد ممکن دوست دار محیط زیست باشد.30 درصد سازه با مواد بازیافتی ساخته شده است. و همه آب آشامیدنی در سایت بازیافت میشود.

 

پردیس دانشگاهی ملک عبدالله

 

 

منبع: بانک مقالات ایران سیب


بیشتر بخوانید:


تعداد بازدیدها: 344

نظر کاربران

نظرتان را با ما در میان بگذارید

ایران سیب

ایران سیب بزرگترین مرجع اطلاعات احداث، بستری مناسب برای ارتباط تخصصی بین کارفرمایان و پیمانکاران

ارتباط با ما

تهران - پیروزی

021-77754099
09120390205


خبرنامه

در خبرنامه هفتگی ما مشترک شوید و با ما در ارتباط باشید.

نمایش فرم خبرنامه
آمار بازدید
امروز:4182
دیروز:4712
هفته:29532
ماه:104008
سال:399476