موقعیت
مهندسی پل
1400/05/10

مهندسی پل

پل سازی

 

 

پل ها یکی از جنبه های عمومی فضای ساخت و ساز و یکی از المان های اصلی مهندسی عمران هستند. اصل اساسی طراحی پل بستگی به ساختار تحمل بار آن دارد، چه صاف باشد، چه محدب یا مقعر باشد. که بیشتر با عنوانهای تیری، قوسی  یا معلق معروفند.

مهندسی پل شاخه ای از مهندسی عمران است که شامل برنامه ریزی، طراحی، ساخت، بهره برداری و نگهداری از پل ها برای اطمینان از حمل و نقل ایمن و موثر وسایل نقلیه، مردم و کالاها است.

 

انواع پل ها:

- پل تیری
- پل خرپایی
- پل کنسولی
- پل قوسی
- پل قوسی گره دار
- پل معلق
- پل کابلی

 

پل تیری

 

پل تیری یکی از ساده ترین انواع پل است. عرشه آن معمولا از سنگ و چو تشکیل میشده و در دو طرف با تیرهایی که بین تکه گاه ها قرار میگیرند ساپورت میشود.

غالبا تیر های دیگری در بین تیر های اصلی قرار میگیرند که پشتیبانی و تعادل بیشتری را حاصل می کنند.

 

 

پل خرپایی

 

 

پل خرپایی برای قرن ها است که مورد استفاده قرار میگیرد و یک سازه حمل کننده بار است که بسیار موثر ولی در عین حال ساده است. شما ممکن از انواع مختلفی از پل خرپایی را مشاهده کنید ولی تمام آنها شامل مقاطع مثلثی هستند. نقش این المان های مثلثی بسیار مهم است زیرا آنها به صورت موثر تنش و فشار را دریافت میکنند تا سازه تحت تنش بتواند بارهای دینامیکی را منتقل کند. مجموعه این تنش و فشار باعث میشود که سازه پل پایدار بماند و محدوده عرشه حتی در باد شدید دچار تغییر نشود.

 

 

پل کنسولی

 

 

وقتی اولین پل کنسولی طراحی شد به عنوان یک دستاورد بزرگ مهندسی شناخته شد. این پل با استفاده از کنسول هایی که ممکن است تیر ساده یا خرپایی باشند عمل میکند.هنگامی که برای جابه جایی ترافیک مورد استفاده قرار میگیرند از بتن پیش تنیده یا فولاد سازه ای ساخته میشوند. وقتی متوجه میشوید که تیرهای افقی که کنسول ها را ایجاد می کنند فقط از یک سمت تکیه گاه دارند کمی خطرناک به نظر میرسد. درحالی که، دو بازوی کنسول با دهانه معلق به هم متصل شده اند که عملا یک عضو اصلی است که هیچ تکیه گاهی زیر آن نیست. بار پل توسط مهاربند مورب با تیرهای افقی حمل میشود که نقطه مقابل مهاربند معمولی عمودی است.

 

 

پل قوسی

 

 

انواع مختلفی از پل قوسی وجود دارد اما همه آنها یک المان مرکزی مشترک دارند. هر پل تکیه گاه هایی دارد، که برای حمایت از منحنی قوس سازه در زیر پل مورد استفاده قرار مگیرد. معمول ترین پل های قوسی پل های طولانی راه آهن که قوس های زیادی دارند. فشار جانبی ایجاد شده توسط دهانه قوس به تکیه گاه پشتیبان منتقل میشود. پس ضروری است که این بخش های پل صلب و کامل باقی بمانند.

 

 

پل قوسی گره دار

 

 

پل های قوسی گره دار طراحی شگفت انگیزی دارند که شامل سازه قوسی متحمل توسط گره های عمودی بین قوس و عرشه میشود. رئوس قوس سازه با آکورد های پایینی به هم متصل میشوند.  فشار رو به پایین از قوس سازه به عرشه توسط گره های عمودی به تنش تبدیل میشود. اکثر مردم تصور میکنند که این تکیه گاه ها هستند که باعث میشود این پلها پایدار بمانند در حالی که عرشه و آکورد های تقویت شده ای که راس هر قوس را به انتهای آن متصل میکند باعث این اتفاق است.

 

 

پل معلق

 

 

سازه یک پل معلق بسیار ساده به نظر میرسد در حالی طراحی آن بسیار مهم است. عرشه یک پل معلق بخشی است که بار را تحمل میکند. این سازه با بند های عمودی که کابل ها را حمایت میکنند در جا نگه داشته میشود. کابل های معلق بالای هر سمت از پل کشیده میشوند و به سطح آن محکم میشوند.

 

 

پل کابلی

 

 

پل کابلی وابسته به ستون هایی است که المان های حمل بار هستند. کابل ها از ستون به عرشه پایینی متصل میشوند. یا به طور مستقیم از نوک ستون یا از نقاط دیگر آن. اگر از نقاط دیگر ستون متصل شوند الگویی شبیه پنکه به وجود می آورد. این سازه برای مسافت هایی استفاده میشود که بیشتر از پل های قوسی است اما کمتر از پل های معلق است.

 


پل های معروف دنیا

 

پل گلدن گیت

 

 

پل گلدن گیت یک پل معلق است که دهانه گلدن گیت را پوشش میدهد، تنگه ای بین سانفرانسیسکو و مارین کاونتی به سمت شمال. این شاهکار ژوزف بی استراس 7 سال زمان برد تا در سال 1937 به پایان رسید. هنگامی که به پایان رسید بلندترین پل معلق دنیا بود، و به یکی از قطب های گردشگری در سانفرانسیسکو کالیفرنیا تبدیل شد. رنگ معروف نارنجی_قرمز پل مخصوصا انتخاب شده است تا در زمانی که مه آن محدوده را فرا میگیرد بهتر دیده شود.

 

 

پل بندرگاه سیدنی

 

 

پل بندرگاه سیدنی یکی از معروف ترین پل های استرالیاست. این پل یکی از بزرگترین (نه طولانی ترین) پل های قوسی فولادی دنیا است که ارتفاع آن 134 متر بالای بندر سیدنی است. 8 سال به طول انجامید تا کامل شود و در مارچ 1932 افتتاح شد. چون فولاد منبسط و منقبض میشود بسته به گرم یا سرد بودن هوا، و کاملا ثابت نیست میتواند تا 18 سانتی متر بالا یا پایین برود.

 

 

پل بروکلین

 

 

پل بروکلین در سال 1883 به اتمام رسید، این پل منهتن و بروکلین را با دهانه ای بر روی رودخانه شرقی به هم متصل میکند. زمانی که افتتاح شد و برای چندین سال، یکی از بلند ترین پل های معلق دنیا بود و به یکی از نقاط عطف چشمگیر نیویورک تبدیل شد. این پل یک گذرگاه عریض برای عبور عابران پیاده و دچرخه سواران دارد. این گذرگاه در مواقع اضطراری اهمیت ویژه ای پیدا می کند که وسایل معمول عبور از رودخانه شرقی غیرقابل دسترس می شوند، همانطور که در چندین موقعیت که مشهورترین آنها حملات 11 سپتامبر 2001 است اتفاق افتاد.

 

 

پل هلیکس سنگاپور

 

 

برخلاف بسیاری از پل ها که یک الگوی مستقیم را دنبال میکنند، پل هلیکس سنگاپور با شهرت جهانی، ساختار مارپیچ دوقلو را دنبال میکند، تقریبا شبیه به موجهای اکلیلی. این پل یک راهرو سرپوشیده با فولاد ضد زنگ دارد، هنگام غروب این راهرو با چراغ های ال ای دی چند رنگ روشن میشود. این پل که در سال 2010 تکمیل شد مارینا مرکزی را به مارینای جنوبی وصل میکند.

 

 

پل خواجو

 

 

حتی در کشوری که موزاییک ها و گنبد ها بهشت را لمس میکنند، پل خواجو در مرکز اصفهان تقارن مصحور کننده ای دارد که به ندرت در جای دیگر دیده میشود. کاشی کاری پیچیده ای قوس های سنگی این پل قرن هفدهم که یک گوهر معماری است را زینت میکند، که زمانی به طور موقت اقامتگاه خانواده سلطنتی بوده. این پل در سال 1602 به سفارش شاه عباس اول با آجر و سنگ ساخته شده. این پل 295 متر طول و 13.75 متر عرض دارد. گفته می شود که این پل در ابتدا 40 قوس را شامل می شد اما این تعداد به تدریج به 33 قوس کاهش یافت.

 

 

پل ریالتو

 

 

آثار رنساس میتواند در سرارسر ونیز دیده شود، شهر بندری که بیش از 400 پل دارد و به درستی شهر پل های جهان نامیده میشود. تا کنون معروف ترین آنها پل ریالتو است، که روی گرند کانال انحنا یافته جایی که قایق های رنگی و ساختمان ها سرسخت ونیز جلوی چشمتان شناورند. این پل توسط آنتونیو دا پونته طراحی شده و در سال 1591 تکمیل شده که جایگزین پل چوبی بوده که در سال 1524 فرو میریزد.

 

 

پل چارلز

 

 

پل چارلز پل سنگی معروفی در پراگ است که روی رودخانه ولتاوا قرار دارد. در سال 1357 زیر سایه پادشاه چارلز چهارم ساختش شروع شد، و در اوایل قرن پانزدهم به پایان رسید. به عنوان تنها مسیر عبور از رودخانه ولتاوا، این پل اهمیت زیادی در وصل کردن شهر قدیمی به منطقه اطراف قلعه پراگ داشت. این ارتباط پراگ را به یک مسیر تجاری بین شرق و غرب اروپا تبدیل کرد.

 

 

تاور بریج

 

تاور بریج ترکیبی از باسکول و پل معلق بر روی رودخانه تیمز در لندن است. احداث این پل در سال 1886 شروع شد و 8 سال به طول انجامید تا ساخته شود. این پل شامل دود برج است که در قسمت بالایی به وسیله دو راهرو افقی به هم متصل اند که  برای مقاومت در برابر نیروهای بخشهای معلق پل طراحی شده است.

 

 

پل طویل میلاو

 

 

پل طویل میلاو یک پل عظیم کابلی جاده ای است که در دهانه دره روی رودخانه تارن نزدیک میلاو در جنوب فرانسه قرار دارد. بلندترین پل ماشین رو جهان است با بلندترین ستون هایی که ارتفاع آنها 343 متر است، کمی بلند تر از برج ایفل. کمی بعد از اینکه پل افتتاح شد تمام مسافران توقف میکرند تا از منظره و خود پل دیدن کنند این موضوع ماکزیمم سرعت عبور این پل را از 130 کیلومتر بر ساعت به 110 کیلومتر بر ساعت کاهش داد.

 

ترجمه: مهندس نگین نیک بخش

بانک مقالات ایران سیب
 

بیشتر بخوانید:


تعداد بازدیدها: 640

نظر کاربران

نظرتان را با ما در میان بگذارید

ایران سیب

ایران سیب بزرگترین مرجع اطلاعات احداث، بستری مناسب برای ارتباط تخصصی بین کارفرمایان و پیمانکاران

ارتباط با ما

تهران، پیروزی، نرسیده به تقاطع کریمشاهیان، پلاک 200

021-77754099
09120390205


خبرنامه

در خبرنامه هفتگی ما مشترک شوید و با ما در ارتباط باشید.

نمایش فرم خبرنامه
آمار بازدید
امروز:3292
دیروز:3854
هفته:22138
ماه:111486
سال:547868