موقعیت
بهترین شرکت های ابزار سازی
1400/04/29

بهترین شرکت های ابزار سازی

تاریخچه ابزارآلات

تکامل ابزار سازی در بسیاری از جنبه ها میتواند نشانی از تکامل جامعه بشری باشد. ابزار ها از زمان های بسیار دور تا به الان برای رفع نیاز های بشری از جمله تولید، کشاورزی، ساخت و ساز و غیره به وجود آمدند و پیشرفت های چشمگیری داشتند.

با توجه به بررسی باستان شناسان در عصر های مختلف از متریال های متفاوتی برای ساخت ابزار های مناسب استفاده میشده است که به نظر میرسد طبق این بررسی ها سنگ اولین متریالی بوده که در عصر حجر از آن استفاده میشده و بعد های برنز و آهن نیز به در عصر هایی به همین نام به میان آمدند. در ابتدا از این متریال برای ساخت ابزار هایی برای بقا استفاده میشد، مانند سلاح ها اما بعد های برای ساخت وسایلی برای کشاورزی، ساخت و ساز و تولید از جمله آسیاب های سد ها ابزار مختلف کشاورزی و غیره به کار گرفته شدند.

 

دوالت

 

بعد ها در دوره انقلاب صنعتی تغییرات عظیمی در ابزار های و روند تولید و استفاده از آنها ایجاد شد. ابزار های دستی جای خود را به ابزار های ماشینی میداند اما برخی از آنها به طور کامل منسوخ نمیشدند.
اگرچه الان با پیشرفت تکنولوژی ابزار سازی و ابزار ها معنای جدید گرفته و شکل آنهای بسیار تغییر کرده است اما بسیاری از ابزار های قدیمی هنوز مورد استفاده اند.

 

میلواکی

 

 

اکنون که با پیشرفت تکنولوژی دامنه وسیعی از ابزار آلات و وسایل در دسترس ما است پس باید برای انجام کار مورد نظر بهترین و مناسب ترین ابزار را انتخاب کنیم. در انتخاب ابزار آلات و این دست وسایل شما باید هدفتان را مشخص کنید و با توجه به آن وسیله مورد احتیاج خود را انتخاب کنید. انتخاب درست ابزار علاوه بر کیفیت کار انجام شده ممکن از موارد ایمنی را نیز در بر بگیرد. به عنوان مثال انتخاب سر مته نا مناسب ممکن است علاوه بر سطحی که سوراخ میکند با پرتاب تراشه ها به شما و اطرافیان در محدوده کار نیز آسیب بزند.

 

ماکیتا

 

بهترین شرکت های ابزار سازی

از بهترین شرکت های ابزار سازی دستی میتوان به آرمسترانگ، ویلیامز، پروتو، مارتین، اس کی، رایت، وایلد، لنگ، نیپکس، دوالت و تکتون اشاره کرد.

 

رایت

ابزارآلات آمسترانگ

 

شرکت های ابزار سازی زیادی در بازار هستند که برای بخش بزرگی از این صنعت 32 میلیاردی رقابت می کنند. اما شرکت های نام برده جزو بهترین آنهاست که هم بسیار قدیمی هستند و هم کیفیت خوبی را ارائه میکنند. گرچه همواره بهترین گزینه به اینکه به چه چیزی نیاز دارید و هدف شما از استفاده آن ابزار چیست بستگی دارد.

 

ابزارهای شرکت مارتین

ابزارالات پروتو

ابزارآلات ویلیام

ابزارآلات اس کی

 

از بهترین شرکت های ابزار آلات برقی میتوان دوالت، میلواکی و ماکیتا را نام برد. این شرکت ها از قدیمی ترین شرکت های ابزار سازی در دنیا هستند.

 

ابزارهای ماکیتا

شرکت ماکیتا کارش را از ژاپن شروع کرد حتی زود تر از دوالت و میلواکی و تا سال 1958 تولید ابزار آلات برقی اش را راه اندازی نکرد و در سالهای اخیر روی تولید ابزار های ساختمانی تمرکز کرده است. در حال حاضر ابزار های بسیار متنوعی را تولید میکند.

 

 

شرکت دوالت

 

شرکت دوالت، با بیش از 100 سال حضور در این صنعت، تولید بیش از 200 مدل ابزارآلات بدون سیم، بهترین نو آوری، 3 سال ضمانت برای محصولات، یک سال خدمات رایگان، بهترین ارگونومی در بازار و 5 میلیون تولیدات سالانه نمیتواند از نظر دور شود.

 

شرکت میلواکی

 

میلواکی بزرگترین تغییرات تکنولوژی را در ابزاری که با باطری های لیتیومی کار میکردند ایجاد کرد. شروع کار این شرکت قماری بود که برنده شد. و این پیروزی به قدری قابل ملاحظه بود که شرکت های دیگر را وادار کرد که از روند آنها پیروی کنند.

 

ترجمه: مهندس نگین نیک بخش 
 بانک مقالات ایران سیب
 

بیشتر بخوانید:

 


تعداد بازدیدها: 144

نظر کاربران

نظرتان را با ما در میان بگذارید

ایران سیب

ایران سیب بزرگترین مرجع اطلاعات احداث، بستری مناسب برای ارتباط تخصصی بین کارفرمایان و پیمانکاران

ارتباط با ما

تهران - پیروزی

021-77754099
09120390205


خبرنامه

در خبرنامه هفتگی ما مشترک شوید و با ما در ارتباط باشید.

نمایش فرم خبرنامه
آمار بازدید
امروز:2586
دیروز:3022
هفته:14894
ماه:48874
سال:180950