موقعیت
بالکن
1400/04/23

بالکن

بالکن

 

balcony full of flowers

 

 

بالکن سکویی است که از دیوار ساختمان بیرون می آید، با ستون و براکت های کنسولی مورد تکیه گاه قرار میگیرد، با نرده حفاظت میشود و معمولا بالاتر از سطح زمین قرار دارد.

برخی اوقات بالکن ها مناسب برای اهداف تشریفاتی نیز هستند، برای مثال کلیسای سنت پیتر در رم. درون کلیسا ها، بالکن ها گاها فضایی برای خواننده ها و موسیقی دان ها برای مواقع مراسمات مختلف هستند.

 

ceremonial place for family

 

 

یک واحد با یک بالکن معمولی اغلب درب هایی دارد که به سمت یک پاسیو کوچک که نرده دارد باز میشود، میتواند پاسیو باشد یا باغچه یا فضای سبز. یک بالکن فرانسوی یک بالکن مصنوعی است، با درهایی که به بخشی با منظره حیاط یا مناظر اطراف آن باز می شوند.

در تئاتر ها، بالکن قبلا یک استیج باکس بود، اما این نام اکنون معمولاً به قسمت سالن تماشای بالای اتاق لباس و زیر گالری محدود می شود.

بالکن ها بخشی از شکل پیکر تراشی ساختمان هستند که امکان ایجاد نمای های نامنظم را بدون هزینه ساختارهای نامنظم داخلی فراهم می کنند.

 

beautiful balcony

 

 

بالکن های میتوانند ظرافت بیشتر به جنبه هنری نمای خارجی ساختمان شما بدهند. همچنین بالکن ها میتوانند محل های مناسبی برای گردهمایی های خانوادگی باشند، باربکیو های آخر هفته، لذت از مناظر، و تماشای چرخش دنیا.

 

 

چند نوع بالکن وجود دارد که اگر میخواهید خانه و بالکن دلخواه خود را بسازید باید آن را بشناسید.

 

 

بالکن معلق

 

hung balcony

 

 

این نوع از بالکن سازه ای است که از کابل های فولادی ضد زنگ ساخته شده است که به لبه های بالکن فیکس میشوند. در این بالکن یک صفحه بزرگ با زاویه 45 به ساختمان وصل میشود.

این به سادگی فیکس کردن کابل های فولادی به دیوارو وصل کردن آن به صفحه است، و به این ترتیب بالکن را معلق میکند. این روش با استفاده از مقاومت بولت در دیوار 50 درصد برش و 50 درصد نیروی کششی کار میکند. این طراحی مینیمالیست است و زیاد استفاده نمیشود.

 

 

بالکن های متراکم

 

Stacked balconies

 

 

بالکن روی ستونها به دلیل سادگی متداول ترین و محبوب ترین طرح دکوراسیون بالکن هستند. جدا از این، این بالکن ها فقط یک بار کوچک روی سازه ساختمان دارند. این بالکن ها به ساختمان وصل نمیشوند، در اصل یه سازه جدا از ساختمان هستند. این بالکن ها با استفاده از تیر یا ستون های عمودی پشتیبانی می شوند. پد های بتونی بر روی زمین نصب می شوند، جایی که وزن بالکنها از این تیرها یا ستونهای عمودی منتقل می شود.

برخی از بالکن های روی ستون و بالکن های متراکم از مواد آلومینیومی ساخته میشوند که ظاهری هموار و یکپارچه به ساختمان میدهند.

بالکن های متراکم اغلب در ساختمان های مسکونی آپارتمانی به خاطر ظاهر یکپارچه ای که دارد، سادگی ظاهری و اجرای آسان مورد استفاده قرار میگیرد.

 

 

بالکن های کنسولی

 

Cantilever balcony

 

 

بالکن های کنسولی سکو هایی هستند که به ساختمان اضافه میشوند، به گونه ای که بالکن از نمای ساختمان بیرون میزند اما هیچ تکیه گاه قابل مشاهده ای ندارد. وزن عرشه  بالکن با استفاده از کنسول دیوار پشتیبانی می شود.

نوع سنتی این بالکن ها از فولاد و بتن ساخته میشندند. اما طراحی های مدرن متریال نوآورانه و راه های دستیابی به این بالکن ها نتایج هنرمندانه بیشتری را بدست میدهد.

این بالکن های معمولا با عمق 1.5 تا 1.8 متر ساخته میشوند. گرچه این نوع بالکن های هنرمندانه ترین نتایج را بدست میدهند، کاربران معمولا از اینکه وقتی رو آن راه میروند تکان میخورد شاکی هستند.

این بالکن های به خاطر عمقی که دارند نوعی پرش میکنند که هرچه عمق کمتر باشد پرش نیز کمتر است.

 

 

عرشه بالکن

 

 

برای بدست آوردن بهترین طراحی باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. این موارد شامل مصالح، رنگ، دولت، کد های محلی، اینکه چه کسی قرار است از آن استفاده کند، و چگونه قرار است تکمیل شود میباشند.

از آنجایی که این موار روی طراحی بالکن شما تاثیر میگذارند، بهتر است که سازنده مجرب استخدام کنید.  

 

 

مترجم: مهندس نگین نیک بخش

بانک مقالات ایران سیب

 

 

بیشتر بخوانید:

 


تعداد بازدیدها: 133

نظر کاربران

نظرتان را با ما در میان بگذارید

ایران سیب

ایران سیب بزرگترین مرجع اطلاعات احداث، بستری مناسب برای ارتباط تخصصی بین کارفرمایان و پیمانکاران

ارتباط با ما

تهران - پیروزی

021-77754099
09120390205


خبرنامه

در خبرنامه هفتگی ما مشترک شوید و با ما در ارتباط باشید.

نمایش فرم خبرنامه
آمار بازدید
امروز:2540
دیروز:3022
هفته:14848
ماه:48828
سال:180904