موقعیت
چهره های ارزشمند حوزه احداث
1400/04/18

چهره های ارزشمند حوزه احداث

چهره های سرشناس در تاریخ ساخت و ساز

 

شناخت افراد معروف در زمینه مهندسی و معماری شاید از این جهت به ما کمک کند که بتواند برای انتخاب ها و کارهایمان الهام بخش باشد. این افراد در طول تاریخ کارهای جاودانی داشته اند که هنوز برای بسیاری الهام بخش است.

از زمان شروع صنعت احداث، با قدمت قرن ها، ساخت و ساز به یک صنعت با تکنولوژی پیشرفته، پرقدرت و سلطه گر تبدیل شده است. نخبگان زیادی در حال ارائه ایده های جدید، طراحی اختراعات جدید و ساخت مواد با کاربرد آسان هستند که به تبدیل آن به چیزی جدید و هیجان انگیز کمک می کند.

 

eiffel

 

گوستاو ایفل،  اول روی طراحی پل ها کار میکرد، ولی وقتی مهندس ارشد مجسمه آزادی درگذشت ایفل جای او را پر کرد. در برج ایفل 12000 جز مختلف را با 2.5 میلیون پرچ به هم متصل کرده اند

 

Olive Dennis

 

اولیو دنیس، اولین زنی بود که به انجمن مهندسین راه آهن آمریکا پیوست. او در اوایل زندگی اش به مهندسی علاقمند شد. او نگذاشت که تبعیض جنسیتی مانع دنبال کردن علاقه اش به مهندسی عمران شود. او یک دستگاه تهویه هوا اختراع کرد تا هوای تازه را بدون سرد شدن وارد فضا کند.

.

Brunel scaled

 

ایزامبارد کینگدوم برونل، یکی از مهندسان عمران همه کاره در تاریخ است که برای طراحی تونل ها، خط های راه آهن، پل ها و کشتی ها معروف شد. مشهور ترین دستاوردش ایجاد شبکه ای از تونل ها، پل ها و گذرگاه ها بود که راه آهن غربی بتواند لندن را به بریستول متصل کند.

 

bessemer

 

هنری بسمر، برای ایجاد روند تولید انبوه فولاد اعتبار یافت که موجب شکل گیری آسمان خراش مدرن شد. وی در سال 1855 یک فرآیند از کربن زدایی ایجاد کرد که از انفجار هوا استفاده می کرد.

 

casagrande

 

آرتور کاساگرانده، اصول طراحی مورد استفاده در ساخت سدهای خاکی و سنگی در سراسر جهان را گسترش داد. در حالی که به عنوان مشاور در سپاه مهندسان ارتش ایالات متحده کار می کرد، مشغول به کار نظری در زمیه رفتار خاک و ساختار بسیاری از سد ها در سراسر جهان شد. 

 

John Smeaton

 

جان اسمیتون، پد مهندسی عمران، بر روی آسیاب های بادی و چرخ های آبی در زمان انقلاب صنعتی کار میکرد و مقاله ای راجع به رابطه بین فشار و سرعت برای اجسامی که در هوا حرکت میکنند منتشر کرد.

 

Benjamin Wright

 

بنجامین رایت، او نیز پدر مهندسی عمران آمریکا نام گرفته است. او سازنده کانال های، اری، دلور، هادسون، چساپیک و اوهایو بود.

 

آتمر هرمن آمن

 

آتمر هرمن آمن، یک مهندس سوئیسی آمریکایی بود که طراحی پل های او شامل جورج واشنگتن، ورازانو نارو و بیون میشود. او همچنین طراحی و اجرای تونل لینکلن را به عهده داشت.

 

دیوید اندرسون

 

دیوید اندرسون، اندرسون با مهندسان همكار باسیل موت و دیوید هی به مشاركت پیوست و شركت اندرسون موت هی را تشكیل داد. اندرسون برای مدتی رئیس موسسه مهندسان عمران بود.

 

فرانک گری

 

فرم های ساختارشکنانه او سمبلیک است زیرا گردشگران به تمام ساختمان های او در سراسر جهان سرازیر می شوند تا از فرم های معماری که ایجاد می کند لذت ببرند. وی که توسط ونیتی فر به عنوان "مهمترین معمار عصر معاصر" نامگذاری شده است ، وی اولویت معماری معاصر را تعیین کرده است.

 

فرانک لوید رایت

 

فرانک لوید رایت، برخی فرانک لوید رایت را بزرگترین معمار تمام دوران می دانند. زیرا او فضاهای داخلی و خارجی را یکی میدانست و در ساخت فرم ها، روش های ساخت از زمان خود جلوتر بود و هرگز به مدرسه معماری رسمی نرفت.

 

لئو مینگ پی ام آی پی

 

لئو مینگ پی ام آی پی، از نوجوانی برای مطالعه معماری به آمریکا رفته و در آنجا به یکی از بهترین معماران مدرن تبدیل شده. طرح های هندسی او بسیار مورد توجه است و ترکیبی که از فرهنگ چینی و معماری وارد کارش میکند.

 

زاها حدید

 

زاها حدید، اولین زنی که جایزه معماری پریتزکر را برد. شکل هایی که حدید در طراحی استفاده کرده دارای یک کاراکتر ، آینده گرا، نامتعارف، جسورانه و هنری هستند.

 

فیلیپ جانسون

 

فیلیپ جانسون، با عنوان معمار آمریکایی که گروه معماری و طراحی را در موزه هنر مدرن در شهر نیویورک تأسیس کرد ، آثار معماری جانسون به راحتی قابل شناسایی هستند. خانه شیشه ای در کانکتیکات یکی از آشناترین اقامتگاه ها با حداقل فضای داخلی است و مناظر شیشه ای گسترده فقط یک نمونه از استفاده وی از این متریال بود.

 

تام رایت

 

تام رایت، آیا اگر فقط با یک ساختمان می توانید به یکی از بزرگترین معماران مدرن تبدیل شوید؟ وقتی ساختمان شناخته شده ترین هتل در دبی است ، بله. معمار انگلیسی ، تام رایت مسئول برج العرب در دبی است.

 

لودویگ میس ون در روهه

 

لودویگ میس ون در روهه، یکی از پیشگامان معماری مدرن می باشد. میس به دلیل رویکرد مینیمالیستی در معماری مشهور بود و فکر رو به جلو او برای استفاده از صفحه شیشه ای و سازه فولادی برای تقسیم فضاهای داخلی یکی از برجسته ترین ویژگی های او در معماری است.

 

رنزو پیانو

 

رنزو پیانو، این معمار متولد ایتالیا یکی از 100 فرد با نفوذ برتر مجله تایم در سال 2008 بود. او برنده جایزه پریتزکر نیز میباشد.

 

جین نوول

 

جین نوول، یک معمار فرانسوی است که جوایز معتبر زیادی برده است و افتخارات زیادی در طول دوره کارش کسب کرده است که شامل جایزه پریتزکر نیز میشود. بخش عمده شهرت او برای بردن در مسابقه طراحی برای موسسه جهان عرب در پاریس بود.

 


منبع: بانک مقالات ایران سیب
 

بیشتر بخوانید:

 


تعداد بازدیدها: 164

نظر کاربران

نظرتان را با ما در میان بگذارید

ایران سیب

ایران سیب بزرگترین مرجع اطلاعات احداث، بستری مناسب برای ارتباط تخصصی بین کارفرمایان و پیمانکاران

ارتباط با ما

تهران - پیروزی

021-77754099
09120390205


خبرنامه

در خبرنامه هفتگی ما مشترک شوید و با ما در ارتباط باشید.

نمایش فرم خبرنامه
آمار بازدید
امروز:2602
دیروز:3022
هفته:14910
ماه:48890
سال:180966