موقعیت
شیرآلات
1400/03/26

شیرآلات

شیرآلات

شیر آب یکی از مهمترین وسایل موجود در سیستم لوله کشی است.وظیفه این وسیله کنترل و تحویل آب در سیستم لوله کشی است. شیر آب تاریخ جذابی دارد رومیان باستان در 1000 سال قبل از میلاد از شیرهای نقره استفاده می کردند، حمامهای عمومی رم دارای شیرهای نقره ای و سایر وسایل سنگ مرمر و طلا بود. در قرن چهارم هجری، رم 11 حمام عمومی، 1 هزار و 352 چشمه، مخزن عمومی و 856 حمام خصوصی داشت.تکامل تاریخی شیر آب مربوط به تکامل تاریخی لوله های آبرسانی است. این امر عمدتا به این دلیل است که شیرآلات معمولاً انتهای عملکرد لوله های تأمین آب را تشکیل می دهند. در سال 1845 اولین شیرهای پیچی بکار گرفته شدند.

 

Tap water

 

لوله ها و شیرهای باستانی

اولین شیرهای آب را می توان به کاخ مینوی کنوسوس در کرت ردیابی کرد. لوله های سفالین از اوایل سال 1700 قبل از میلاد از شیرهای آب برای تأمین آب استفاده می شدند. شیرهای استفاده شده در این سیستم لوله کشی باستان از طلا، مرمر و نقره بودند.

 

Tap water

 

کارتریج کواتورن

در سال 1913، آلبرت براون، کارتریج کواتورن را اختراع کرد. این کارتریج به جای چندین پیچ مورد نیاز سایر شیرهای آب در این دوره، فقط به یک چهارم دور نیاز داشت. کارتریج کواتورن بسیار محبوب شد زیرا واشرهای موجود در شیر را حفظ می کرد.

 

Tap water

 

 

شیر تک دستگیره

آل مون از 1940 تا 1945 روی شیر آب تک دستگیره کارکرد. او این ایده را پس از سوختن خود با آب لوله کشی بیش از حد گرم در سال 1937 پیدا کرد.

با استفاده از طرح شیر توپی پری ، الكس مانوگیان اولین شیر توپی بدون واشر را طراحی كرد.

 

Tap water

 

شیرآلات الکترونیکی

شیرهای الکترونیکی در اوایل دهه 1980 معرفی شدند. این شیرها از حسگرها برای تشخیص حرکت و باز و بسته کردن شیر استفاده می کنند. شیرهای الکترونیکی برای صرفه جویی در مصرف آب و همچنین ارائه راهی مناسب و سالم برای استفاده از شیر آب طراحی شده اند.

 

Tap water

 

کمپانی دلتا شیر آب لمسی را در سال 2008 معرفی کرد. این شیر آب پس از لمس در هر مکانی از جمله دسته ها یا دهانه باز و بسته می شود.

 

راهنمای انتخاب شیرآلات

در هنگام انتخاب شیرآلات باید به این توجه داشته باشید که "ظاهر همه چیز نیست". اکثر مردم هنگام انتخاب شیرآلات فقط به ظاهر آن توجه می کنند، گرچه ظاهر هم مهم است اما ممکن است قابل اطمینان نباشد یا با عناصر اطرافش سازگار نباشد.

 

Tap water

 

به اندازه کافی هزینه کنید نه بیش از حد. بعضا ممکن است فکر کنید که با هزینه بیشتر امکانات بهتری نصیبتان شده اما در واقع با پول کمتر میتوانستید گزینه بهتری و مناسب تری با فضای مورد نظرتان داشته باشید. بعضی از آپشن ها خوب هستند اما ضروری نیستند.

 

Tap water

 

به ارتفاع سر شیر دقت کنید. ارتفاع سر شیر ها معمولا متفاوت است. اگر بالای سینک کابینت دارید سر شیر های بلند مناسب نیستند. و اگر سینک سه مخزنه دارید شیر کوتاه مناسب نیست.

 

Tap water

 

شیر آلات سرامیکی را انتخاب کنید. اگر میخواهید از چکه کردن شیر آب اجتناب کنید، شیرآلات سرامیکی انتخاب خوبی هستند. بقیه شیرآلات نیز ممکن است مدت زیادی به خوبی کار کنند اما شیرآلات سرامیکی قابل اطمینان ترند. هزینه شیرآلات سرامیکی تقریبا مشابه شیرآلات دیگر است.

 

Tap water

 

به پایان کار توجه کنید. به اینکه بعد از نصب شیرآلات آیا با کابینت ها و یا به طور کلی با اجزا اطراف در تناسب است یا نه.

اگر میخواهید به جای شیر های دو دسته ای از شیر های تک دسته ای استفاده کنید باید به تعداد سوراخ های سینک توجه کنید.

شیرهای آب دو دسته ای دارای تقارن شیکی هستند که متناسب با بسیاری از سرویس های بهداشتی به ویژه حمام های سنتی است. اما از لحاظ عملی شیرهای تک دست دارای تمام مزایا هستند. آنها ساده تر هستند تنظیم دمای آب راحت تر است و یک دستگیره کمتر برای تمیز کردن وجود دارد.

 

Tap water

 

سرشیر های دوشی نیز میتواند انتخاب خوبی باشد اگر با مدل های قدیمی آن مشکل داشتید و همه جا را غرق آب کرده بودید.

پس در زمان انتخاب شیرآلات چه برای آشپزخانه و چه سرویس بهداشتی به نکات ذکر شده توجه داشته باشید تا بهترین را انتخاب کنید.

 

faucet

 

در سراسر دنیا کارخانجات و شرکت های مختلفی در راستای تولید شیرآلات و این دسته محصولات بهداشتی اقدام میکنند. از آنجایی که این محصولات برای مدت بسیار زیادی مورد استفاده قرار میگیرند باید هم از نظر ظاهری و هم از نظر کیفیتی مناسب باشند. به علاوه خلاقیت در طراحی شیرآلات یکی از عوامل تاثیر گذار و مهم است، زیرا اولین چیزی که مورد توجه قرار میگیرد ظاهر این محصولات است.

 

شرکت گروهه نیز یکی از این شرکت هاست که طراحی خلاقانه  یکی از مولفه های مهم کارشان است که با تیم های بین المللی برای طراحی و تولید محصولاتش همکاری میکند.
این شرکت آلمانی دارای رکورد 63 جایزه برای طراحی است .

 

 

 

حسگر آب پویا شما که هرگز نمی خوابد، از خانه شما در برابر نشت آب و آسیب آب، شبانه روز محافظت می کند.

 

GROHE Sense در صورت نشت آب در جایی که نباید باشد، از طریق زنگ هشدار به شما هشدار می دهد و حتی می تواند از طریق برنامه GROHE Sense از راه دور به شما اطلاع دهد.

آشکارساز نشت آب GROHE Sense را می توان در انبار، اتاق خشکشویی، حمام یا آشپزخانه قرار داد - در هر مکانی که ممکن است نشتی مخرب آب ایجاد کند.

GROHE Sense نشت آب را زود تشخیص داده و به شما فرصتی واقعی برای عکس العمل سریع، جلوگیری از آسیب هزینه بر و مخرب آب یا طغیان در مقیاس کامل می دهد. علاوه بر این، دما و رطوبت اتاق را اندازه گیری می کند و هنگام کنترل تغییرات غیر معمول کم یا زیاد به شما هشدار می دهد

 

قبل از اینکه یک قطره قطره سیل شودGROHE Sense – را برای امنیت هوشمند انتخاب کنید.

سیستم GROHE Sense به شما امکان می دهد نه تنها نشت آب را قبل از اینکه آسیب جدی برساند، ردیابی کنید بلکه متوقف کنید. دستگاه های هوشمند خانه در عملیات 24/7 به برنامه ای برای هشدار متصل می شوند، امنیت خانه شما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

طراحی یک مولفه اساسی ارزشهای اصلی گرو است. DNA تصویری قوی با ارزش تشخیصی بالا توسط یک بخش طراحی داخلی با 20 طراح بین المللی به رهبری مایکل سئوم ، معاون طراحی رئیس در GROHE ایجاد شده است.

فلسفه طراحی پایه و اساس تمام طرح های محصول GROHE است و جامعه خلاقیت آن را بسیار شناخته است. این با ثبت رکورد 63 جایزه طراحی نشان داده شده است که از کار تیم طراحی GROHE در سال 2018 تقدیر کرده اند.

 

منبع: بانک مقالات ایران سیب


بیشتر بخوانید:


تعداد بازدیدها: 368

نظر کاربران

نظرتان را با ما در میان بگذارید

ایران سیب

ایران سیب بزرگترین مرجع اطلاعات احداث، بستری مناسب برای ارتباط تخصصی بین کارفرمایان و پیمانکاران

ارتباط با ما

تهران - پیروزی

021-77754099
09120390205


خبرنامه

در خبرنامه هفتگی ما مشترک شوید و با ما در ارتباط باشید.

نمایش فرم خبرنامه
آمار بازدید
امروز:2644
دیروز:3718
هفته:24268
ماه:107016
سال:419562