موقعیت
باغ انگلیسی
1400/05/09

باغ انگلیسی

باغ های انگلیسی

اگر سبک طراحی باغ شما در مقایسه با شکل رسمی و هندسی، آرام و طبیعی تر است، ممکن است باغ انگلیسی مناسب شما باشد. این باغ ها، که به عنوان نقطه مقابل "خطوط سخت و مصنوعی طراحی" باغ ها در اوایل دهه 1700 ساخته شده است. اغلب با گیاهان بالاروند و پیچک پر می شوند، تا آنجا که ممکن است نامتقارن هستند، و با قوسها و نیمکت ها به تکمیل می شوند.

 

English landscape garden


تاریخچه باغ های انگلیسی

تاریخچه باغ انگلیسی را می توان در زمان رومیان یافت. با این حال، تقریبا همزمان با توسعه دیگر کشور های اروپایی پیش رفت تا زمانی که باغ های منظره دار انگلیسی به وجود آمد. ایده ها و الهامات باغ های انگلیسی از ایتالیا و فرانسه ریشه میگیرد.

نمونه بسیار خوب یک باغ رومی_ انگلیسی، کاخ فیشبورن رومی در ساسکس است، جایی که یک باغ معاصر دوباره ساخته شده است.

باغ های انگلیسی در قرون وسطی دوباره ظاهر شدند، درباره باغ انگلوساکسون انگلیس اطلاعات کمی در دست است، گفته می شود این امر به این دلیل است که آنها شور باغبانی رومیان را نداشتد.

 

تاریخچه باغ های انگلیسی

 

صومعه ها از "باغ" استفاده می کردند و اغلب باغچه های آشپزخانه و گیاهان دارویی داشتند تا هم غذا و هم دارو تهیه کنند. اولین صومعه ها تاسیس شد و نقشه های زمینی را که ناشی از ویلا های روم بود، دنبال کرد که شامل حیاط های ستون دار و باغ های مخفی بود.

باغهای گلخانه در وسط با چشمه یا مجسمه ای محصور میشدند.

کاخ های قرون وسطایی بعضا فضای باغ های حیاط را ایجاد می کردند، که معمولاً از تختخوابهای گل برجسته و مسیرهایی که از داخل آنها عبور می کرد تشکیل می شد. باغ ها غالباً با حصارهای گلدان و پرچین های زیبا محصور می شدند.

 

انواع باغ های انگلیسی

 

باغ های تودور

باغ های تودور بسیار متناسب تر از باغ های قرون وسطی بودند، آنها تاثیر زیادی از ایتالیا داشتند. باغ ها آراستگی خانه ها را بازتاب میکردند و همه چیز را کاملاً یکنواخت و در یک راستا نگه می داشتند. یک بار دیگر، ساعتهای آفتابی و تندیس ظاهر شدند، زیرا از باغ های روم کنار گذاشته شده بودند.

 

باغ های تودور

 

برجسته ترین سهم تودور باغ نات (گرهی) بود.

باغ های گره ای از الگوهای هندسی یا مربع پرچین هایی پر از گل، پرچین و گیاهان تشکیل شده بود. آنها به گونه ای طراحی شده بودن که از سطح بالاتری مانند پیاده روی برجسته دیده میشدند تا به شما امکان مشاهده کل الگو را بدهند.

باغبانی تحت سلطنت هنری هفتم وقتی که شاه هنری هشتم در سال 149 به سلطنت رسید، به زمان عبور پادشاهی تبدیل شد. هنری ادعا کرد که هرگونه نشانه ای از خودنمایی تهدیدی برای تاج و تخت است.

 

باغ های نات

 

دادگاه توماس ولزی همپتون به زودی یکی از مکان های مورد علاقه هنری ها تشکیل شد. در سال 1529 پادشاه بازسازی دربار را شروع کرد که به مدت 10 سال ادامه داشت. بارگاه همپتون بخاطر باغهای زیبا شهرت دارد و هم اکنون مقصد بسیار محبوبی برای بازدید گردشگران از بناها و باغهای خارق العاده است.

تخت های مرتفع، هزارتو ها، صندلی های چمنی و چشمه ها از جمله طرح های شگفت انگیزی بودند که در باغ های تودور همراه با بسیاری از طرح های به ارث رسیده از باغ های قرون وسطی ارائه شده است.

 

باغ های ویکتوریا

 

باغ های ویکتوریا

 

عصر انقلاب صنعتی نیز شکوفایی باغبانی را با خود همراه داشت. علاقه به باغبانی منفجر شد و برای اولین بار مقامات نیاز به تهیه باغهای عمومی گسترده را احساس کردند. امید بود که این باغ ها رسم و آداب طبقات پایین را بهبود بخشد.

باغها دارای تخت گلهای گسترده، طرح های پیچیده و رنگ روشن زیبا از گیاهان از گوشه و کنار جهان بود.

سنگ بنای واقعی باغ های ویکتوریا نظم و آراستگی بود، با یک چمن بکر و دست نخورده. تأثیرات ایتالیایی نیز همراه با پارترس، که به طرز باورنکردنی شبیه باغهای گره ای محبوب در زمان تودور بود، بازگشتی دوباره داشت.

 

باغ های مدرن

 

گرترود جکیل زنی است که می توانیم از او برای حاشیه علفی و باغ های رنگی شگفت انگیز تشکر کنیم. مسلماً ، او تأثیرگذارترین باغبان قرن 20 انگلیس است. ایده های او بر اساس باغ های سنتی کلبه ساخته شده بود، که در دهه 1890 محبوب بود و ترکیبی از گیاهان زینتی و خوراکی همراه با کاشت های انبوه، درختان میوه ، درختچه ها و دیوارها بود.

 

باغ های مدرن انگلیسی

 

هر کس نظر خاص خود را در زمینه باغبانی دارد و همه اینها به سلیقه شخصی در قرن 21 برمی گردد. امروزه تعداد زیادی از تأثیرات در باغ های انگلیسی وجود دارد و مهم نیست که بزرگ و کوچک ، خصوصی یا عمومی ، عجیب و غریب یا سنتی آنها اشتیاق انگلیسی ها را برای ایجاد فضاهای زیبا از خود نشان می دهند. همه بی نظیر هستند و همه شخصیت های فردی خود را دارند و داستانی برای گفتن دارند.

 

باغ های مدرن

 

باغ های ویکتوریایی

 گاردنز هیل کلوز (باغهای نزدیک تپه) یک گروه 18 تایی از باغهای جدا شده ویکتوریایی در دامنه تپه ای در وارویک ، وارویکشایر، انگلستان است که باقی مانده است. این باغ ها در قرن نوزدهم در دامنه تپه مشرف به مسابقه اتومبیلرانی وارویک راه اندازی شدند تا برای صاحبان خانه های شهری که باغهای خودشان را ندارند باغ  فراهم کنند. آنها عموماً برای نسلها باغهای خانوادگی بودند، اگرچه برخی هم اجاره داده میشدند. 


هر کدام توسط دیوار یا پرچین محصور شده بودند، و برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی، با درب قفل دار بسته میشدند. در بسیاری از آنها خانه های تابستانی ساخته شده بود تا خانواده بتوانند کل روز را در باغ با هر آب و هوایی بگذرانند. آنها در قرن بیستم بلا استفاده شدند و فقط یکی دو مورد پس از جنگ جهانی دوم باقی ماندند. 


در دهه 1950 شورای محلی (شورای ناحیه وارویک) با طرح توسعه دامنه تپه شروع به خرید باغها کرد و در دهه 1960 به عنوان مساکن اجتماعی تعیین شد. 


مجوز برنامه ریزی در دهه 1980 اعطا شد و پس از آن دیگر از بین رفت اگرچه برخی از ساختمان ها به پایان رسید. در سال 1994، 4 مورد از خانه های تابستانی به عنوان موارد مورد توجه تاریخی قرار گرفتند و در سال 2000 یک اتحادیه برای بازگرداندن باغها به وضعیت ویکتوریایی تشکیل شد.


این باغ ها در عید پاک 2007 برای عموم مردم افتتاح شد و از آن زمان توسط اتحادیه اداره می شود.

 

 

منبع: بانک مقالات ایران سیب


 

بیشتر بخوانید:

 


تعداد بازدیدها: 635

نظر کاربران

نظرتان را با ما در میان بگذارید

ایران سیب

ایران سیب بزرگترین مرجع اطلاعات احداث، بستری مناسب برای ارتباط تخصصی بین کارفرمایان و پیمانکاران

ارتباط با ما

تهران، پیروزی، نرسیده به تقاطع کریمشاهیان، پلاک 200

021-91620020
09120390205


خبرنامه

در خبرنامه هفتگی ما مشترک شوید و با ما در ارتباط باشید.

نمایش فرم خبرنامه
آمار بازدید
امروز:1865
دیروز:1758
هفته:9206
ماه:40240
سال:466496

آنلاین: 3